PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109955}

Tylko Marta

Bella Martha
7,0 926
ocen
7,0 10 1 926
Tylko Marta
powrót do forum filmu Tylko Marta

"Życie od kuchni" jest bardzo podobne do tego filmu...
Mimo iż ten film został wcześniej zrobiony, to i tak "Życie od kuchni" jest zdecydowanie lepsze...

nienormalna

"Życie od kuchni" to amerykański remake tego filmu. Czy lepszy... można dyskutować, wiele osób twierdzi, że słabszy. Widać w każdym razie, jak różne jest kino europejskie i amerykańskie.

jms1

właśnie, też mi się to rzuciło w oczy :) ogromna różnica między filmem europejskim i amerykańskim. Mimo że życie od kuchni widziałam jako pierwsze , zwykle ten pierwszy uznaje się za lepszy, wg mnie niemiecka wersja znacznie lepsza, mniej cukierkowa otoczka, oszczędniejsze i trafniejsze dialogi :) ale wiadomo, co kto lubi, hollywoodzka wersja też właściwie bardzo mi się podobała.

Misiz

mimo, iż widziałam najpierw amerykańską wersję to uważam, że europejska jest lepsza. amerykanie zawsze wyolbrzymiają, cukier kują itp

nienormalna

ja na szczęście pierwszy widziałam oryginał :D
dopiero później wersję amerykańską

nienormalna

Tak samo jak mirandaPL miałam to szczęście że jako pierwszy widziałam oryginał, i bez porównania lepszy, jestem nawet skłonna twierdzić że "życie od kuchni" to jakieś nieporozumienie-> hollywoodzki remake bez klimatu. Oba filmy arcydziełami nie są ale coś sprawia że "Bella Martha" ujęła mnie swoją historią. No i rzeczywiście widać granicę między kinem amerykańskim a europejskim

ocenił(a) film na 8
nienormalna

Ja widziałam najpierw wersję amerykańską i bardzo tego żałuję. Wersja niemiecka, która jest o niebo lepsza od hollywoodzkiej, straciła dla mnie na świeżości. Niestety mniej więcej wiedziałam co się będzie działo. Oglądając wersję oryginalną mamy prawdziwość, wersja amerykańska, to ociekająca słodyczą tania (podróbka).
Obiecuję sobie od dzisiaj, że najpierw będę oglądać oryginały... moje kolejne postanowienie noworoczne :)

nienormalna

Także miałam to szczęście by widzieć oryginał jako pierwszy, wiele lat temu. Dlatego podzielam zdanie, ze niemiecka wersja jest dużo lepsza. Amerykanie zrobili z tej historii tkliwa komedyjkę a oryginał jak dla mnie pokazuje bardziej wnętrze każdego bohatera :)

julinka_moje

bo generalnie amerykanie nie bawią się w nadawanie głębi postaciom...byc może to wynika z tego że sami nie są zbyt głębocy ;))))))

ocenił(a) film na 9
nienormalna

Chciałem tylko i wyłącznie porównać, "Życie od kuchni" - do oryginału, bo "Tylko Marta" to film sympatyczny, ciepły, no i ... europejski :)
Lecz po wszystkich Waszych wypowiedziach zdecydowanie przeszła mi ochota na wersję amerykańską.
Może i dobrze, że jej nie widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones